Славне місто Козова

 

Славне місто Козова
1440
565 років з часу заснування смт. Козови
Козова, розташована на обох берегах річки Коропець, уперше згадується в письмових джерелах за 1440 рік як власність Богдана Скарбка.
На початку ХVІ ст. це село належало магнатам Потоцьким, які збудували тут замок, 1669 р. — костел.
З 1569 р. поселення Козова у документах фігурує вже як приватне містечко і має магдебурзьке право. Проте розвивалося воно дуже повільно, на 1635 р. в ньому налічувалося всього 38 селянських господарств.
Наступні власники Козови і Козівського ключа (до нього належало містечко Завалів і кільканадцять сіл) Мошинські відбудували замок. На 1772 рік, коли Галичина потрапила під владу Австрійської Монархії, Козова була значним містечком з 263 будинками, ринковою площею і ратушею в центрі, трьома передмістями, тут діяло чотири цехи, жили вірменські купці. В австрійські часи Козова зберегла статус містечка Бережанського циркулу, потім повіту.
З кінця ХІХ ст. містечко було відоме торгівлею нерогатою худобою. У міжвоєнній Польщі Козова зберегла статус міста.
Зараз Козова— селище міського типу, райцентр. Є залізнична станція на лінії Тернопіль-Ходорів.
Козова— промисловий і культурний центр. Тут працюють цукровий, комбікормовий та цегельний заводи, молокозавод, завод «Темп», райдрукарня.
У селищі три загальноосвітні та спортивна школи, гімназія ім. В. Герети, школа мистецтв, два будинки культури, бібліотеки, кінотеатр. Встановлено пам’ятник Т. Г. Шевченку.


Газета "Україна Молода" за 01.02.2005
Оригінальний міні-автомобіль «із нічого» сконструював мешканець райцентру Козова на Тернопільщині Роман Мандзій. З деталей старезного «Запорожця», за який умілець заплатив лише символічних п'ятдесят гривень, він за вісім місяців зробив дуже навіть цікаве і практичне авто. Швидкість воно розвиває лише до п'ятдесяти кілометрів за годину, зате дуже економне щодо затрат пального і з причепом може перевозити до тонни вантажу. В господарстві Романа Мандзія вже багато років успішно працює зроблений теж винятково його руками міні-трактор, тож міні-авто складе йому гідну робочу пару. А що завершував патріотично налаштований майстер роботу над своїм технічним дітищем якраз у розпал помаранчевої революції, то й назву вирішив дати йому відповідну — «ТАК». Ще авто мало бути пофарбоване в помаранчевий колір, але (очевидно, у зв'язку з тими самими політичними подіями) саме таку фарбу ніде знайти не вдалося.


Создан 23 фев 2005  Комментарии       
Всего 2, последний 10 мес назад
andriy1444 24 мар 2012 ответить
Козова найкраща !!!
telemaster 05 авг 2017 ответить
https://livesurf.ru/promo/121886
система раскрутки сайтов
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником