Славне місто Козова

 

Славне місто Козова
1440
565 років з часу заснування смт. Козови
Козова, розташована на обох берегах річки Коропець, уперше згадується в письмових джерелах за 1440 рік як власність Богдана Скарбка.
На початку ХVІ ст. це село належало магнатам Потоцьким, які збудували тут замок, 1669 р. — костел.
З 1569 р. поселення Козова у документах фігурує вже як приватне містечко і має магдебурзьке право. Проте розвивалося воно дуже повільно, на 1635 р. в ньому налічувалося всього 38 селянських господарств.
Наступні власники Козови і Козівського ключа (до нього належало містечко Завалів і кільканадцять сіл) Мошинські відбудували замок. На 1772 рік, коли Галичина потрапила під владу Австрійської Монархії, Козова була значним містечком з 263 будинками, ринковою площею і ратушею в центрі, трьома передмістями, тут діяло чотири цехи, жили вірменські купці. В австрійські часи Козова зберегла статус містечка Бережанського циркулу, потім повіту.
З кінця ХІХ ст. містечко було відоме торгівлею нерогатою худобою. У міжвоєнній Польщі Козова зберегла статус міста.
Зараз Козова— селище міського типу, райцентр. Є залізнична станція на лінії Тернопіль-Ходорів.
Козова— промисловий і культурний центр. Тут працюють цукровий, комбікормовий та цегельний заводи, молокозавод, завод «Темп», райдрукарня.
У селищі три загальноосвітні та спортивна школи, гімназія ім. В. Герети, школа мистецтв, два будинки культури, бібліотеки, кінотеатр. Встановлено пам’ятник Т. Г. Шевченку.


Газета "Україна Молода" за 01.02.2005
Оригінальний міні-автомобіль «із нічого» сконструював мешканець райцентру Козова на Тернопільщині Роман Мандзій. З деталей старезного «Запорожця», за який умілець заплатив лише символічних п'ятдесят гривень, він за вісім місяців зробив дуже навіть цікаве і практичне авто. Швидкість воно розвиває лише до п'ятдесяти кілометрів за годину, зате дуже економне щодо затрат пального і з причепом може перевозити до тонни вантажу. В господарстві Романа Мандзія вже багато років успішно працює зроблений теж винятково його руками міні-трактор, тож міні-авто складе йому гідну робочу пару. А що завершував патріотично налаштований майстер роботу над своїм технічним дітищем якраз у розпал помаранчевої революції, то й назву вирішив дати йому відповідну — «ТАК». Ще авто мало бути пофарбоване в помаранчевий колір, але (очевидно, у зв'язку з тими самими політичними подіями) саме таку фарбу ніде знайти не вдалося.


Создан 23 фев 2005  Комментарии       
Всего 2, последний 2 года назад
andriy1444 24 мар 2012 ответить
Козова найкраща !!!
telemaster 05 авг 2017 ответить
https://livesurf.ru/promo/121886
система раскрутки сайтов
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником